EMOS

Historia firmy

W związku z ogromnym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorców produktami czeskiej firmy EMOS, w lutym 2004 roku została utworzona w Polsce spółka-córka EMOS PL.

Początkowo sprzedaż skierowana była do kilku kluczowych klientów, a głównym celem działalności spółki była popularyzacja produktów EMOS oraz zainteresowanie ofertą coraz to większej liczby hurtowni z całej Polski. W związku z tym zaistniała konieczność podziału rynku polskiego na 3 regiony handlowe (południowo-wschodni, północno-zachodni oraz centralny) oraz zorganizowania działu handlowego (menadżerowie regionalni i Dyrektor Handlowy), obsługi klienta, logistyki i marketingu. Planowanym działaniem, sprzedaż produktów EMOS objęła całą Polskę.

Pod koniec roku 2004 ofertą firmy EMOS zainteresowały się również mniejsze hurtownie i sklepy z branży elektro na południu kraju, gdzie mieści się siedziba firmy. Doprowadziło to do zorganizowania w tym regionie sprzedaży do klientów detalicznych, co wiązało się z koniecznością zatrudnienia przedstawicieli handlowych.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom coraz większej liczby klientów, konieczne było usprawnienie pracy w dziale obsługi klienta i na magazynie oraz zatrudnienie kolejnych pracowników. Dzięki tym działaniom udało się dostarczać zamówienia już w następnym dniu roboczym.

Kolejne lata działalności firmy charakteryzowały się dalszym wzrostem liczby klientów oraz umocnieniem pozycji na rynku. Firma oraz produkty EMOS zaczęły być rozpoznawalne na rynku polskim.

 

Hurtownia Emos

 

Profil działalności firmy

Spółka EMOS PL jest wyłącznym dystrybutorem produktów EMOS na rynku polskim. Główną ofertę firmy stanowią przedłużacze, kable i przewody (ponad 25%), latarki (ponad 10%), żarówki (10%). Asortyment uzupełniają również produkty z wyświetlaczami LCD (budziki, termometry oraz stacje pogodowe), multimetry, termostaty, dzwonki bezprzewodowe i wiele innych artykułów występujących w branży elektro.

Część oferty stanowią również ładowarki firmy EMOS oraz nowa gama produktów RAVER: baterie ultra alkaline, akumulatory NiMH, ładowarki.

Wieloletnie doświadczenie i znajomość branży pozwala nam na systematyczne weryfikowanie potrzeb rynku i dopasowywanie oferty do jego potrzeb.

Struktura sprzedaży firmy ulega ciągłym zmianom. W 2004 roku jej 25% stanowiły ładowarki, a obecnie jej większość stanowią przedłużacze. Jednak większość asortymentu zajmuje stały udział w sprzedaży. Pozycja firmy na rynku oraz jej stały rozwój umożliwia osiąganie coraz większych obrotów ze sprzedaży: 80% wzrost w 2005 roku i dodatkowo 35% w roku 2006

 


 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
regulamin sklepu internetowego
Sklep internetowy od home.pl