Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki

Instalacje elektryczne - cennik

 

Instalacje elektryczne – stanowią układ przewodów w budynku wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym i mają swój początek na zaciskach wyjściowych wewnętrznej linii zasilającej w złączu a koniec w gniazdkach elektrycznych (wtyczkowych), wypustach oświetleniowych oraz zainstalowanych na stałe odbiornikach energii elektrycznej. Celem instalacji elektrycznej jest dostarczanie sygnałów do odbiorników

Potocznie jako instalacje elektryczne rozumie się jako ułożone na stałe przewody elektryczne

 

Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych obejmującą:

  • przyłącza i załącza kablowe
  • tablice rozdzielcze
  • piony i linie zasilania
  • instalacje odbiorcze
  • odpowiednią liczbę obwodów elektrycznych

 

 

Instalacja elektryczna obejmuje nie tylko przewody i kable elektroenergetyczne, urządzenia zabezpieczające i przyrządy łączeniowe, zabezpieczające, ochronne, sterujące i pomiarowe wraz z ich obudowami i konstrukcjami wsporczymi, lecz także rezerwowe źródła energii elektrycznej, takie jak baterie akumulatorowe, urządzenia podtrzymujące zasilanie (UPS) oraz agregaty prądotwórcze, wraz z instalacjami przynależnymi do tych urządzeń.

Instalacje elektryczne zasilające odbiorniki o umiarkowanym poborze mocy (nie przekraczającym zazwyczaj 100 kVA) są zasilane z sieci rozdzielczych niskiego napięcia. 

Nie istnieje gotowy cenniki instalacji elektrycznej, każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie dostosowując wykorzystane materiały elektryczne do potrzeb klienta.

Na tej stronie będziemy prezentowali cenniki producentów z branży elektrotechnicznej, których produkty znajdziecie Państwo na stronie naszego sklepu internetowego, a które pomogą wybrać produkty niezbędne do wykonania instalacji elektrycznej. 

 

Zapraszamy do storny z cennikami i katalogami producentów materiałów elektrotechnicznych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
regulamin sklepu internetowego
Sklep internetowy od home.pl